• Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki w klasach I-III

• Dzień Kropki to święto kreatywności, odkrywania własnych talentów, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Oglądaliśmy film o małej Vashti, dzięki któremu zrozumieliśmy, że każdy z nas może zostać artystą. Graliśmy w gry matematyczne, opowiadaliśmy o swoich pasjach, stworzyliśmy swoje wirtualne kropki i prace plastyczne

• Finał akcji- zbieramy elektrośmieci

• Za zebrane elektrośmieci otrzymaliśmy ponad 70 wrzosów 🥰 teraz rośliny zdobią domy uczniów, naszą szkołę i ogródek🙂 Dziękujemy mamie Mateusza za koordynowaniem akcji 🙂

• Rodzina Ulmów

• "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich." (J 15, 13)
            W 1942 r. Ulmowie zdecydowali się udzielić pomocy ośmiu Żydom. Ukrywali ich we własnym domu do marca 1944 r. Przyjmując ich pod swój dach, mieli świadomość ogromnego ryzyka. Za pomoc ludności żydowskiej na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców groziła śmierć.
            W naszej szkole także zostały podjęte działania towarzyszące uroczystości Beatyfikacji Rodziny Ulmów (10 września 2023 r.).  Ich główny cel to upowszechnienie wiedzy o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.Rodzina Ulmów"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich." (J 15, 13)"Józef i Wiktoria urodzili się w Markowej, tam dorastali i zawarli ślub. W rodzinnej wsi postrzegani byli jako ludzie uczciwi, pracowici, wierzący i pełni pasji. (...)W 1942 r. Ulmowie zdecydowali się udzielić pomocy ośmiu Żydom. Ukrywali ich we własnym domu do marca 1944 r.Przyjmując ich pod swój dach, mieli świadomość ogromnego ryzyka.Za pomoc ludności żydowskiej na ziemiach polskich okupowanych przez Niemców groziła śmierć. Pomimo powszechnego terroru, strachu i ograniczonych możliwości materialnych, Ulmowie dali świadectwo tego, że człowiek w imię ewangelicznej miłości bliźniego jest gotów przezwyciężyć lęk, a nawet ryzykować własne życie." (Źródło: Instytut Pamięci Narodowej). W naszej szkole także zostały podjęte działania towarzyszące uroczystości Beatyfikacji Rodziny Ulmów (10 września 2023 r.).  Ich główny cel to upowszechnienie wiedzy o Polakach, którzy z narażeniem życia ratowali osoby narodowości żydowskiej podczas II wojny światowej.

• Elektrośmieci

• Jutro i w piątek zbieramy elektrosmieci (oprócz dużego sprzętu AGD). Sprzęt można przynosić do sali p. Oliwii (sala nr 16).

• Obiady- wrzesień 2023

• Prosimy o zapoznanie się z zasadami korzystania z obiadów zgodnie z Regulaminem, który znajduje się na stronie szkoy. Prosimy o wpłatę za obiady w wysokości 75zł do 8 września 2023r. Zgodnie z § 2 ust. 3 Regulaminu decyduje data wpływu środków na konto szkoły. Wpłaty dokonujemy wyłącznie na konto bankowe: Nicolaus Bank 15 9511 0000 2002  0032 0296 0005

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 🔔4 września🔔 Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024🍀
            Drodzy Uczniowie,👩‍🎓👨‍🎓 Niech szkoła będzie dla Was Wszystkich miejscem wszechstronnego rozwoju, źródłem wiedzy oraz przyjaznym i bezpiecznym środowiskiem.
            Powodzenia w nowym roku szkolnym❣

• Konkurs gminny: moje bezpieczne wakacje na wsi

• Zapraszamy do wzięcia udziału w gminnym konkursie „Moje bezpieczne wakacje na wsi”! Konkurs przeznaczony jest dla dzieci przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych, którzy wykonają pracę plastyczną podczas zajęć prowadzonych przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysomicach w trakcie Dożynek Gminnych - te już 10 września w Kamionkach Małych w godz. 15:00 - 18:00

Więcej szczegółów i regulamin konkursu na naszej stronie internetowej

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• HARMONOGRAM DOWOZU I ODWOZU

Lulkowo – godz. 9.50
            Piwnice – godz. 9.55
            Różankowo Zielone Wzgórze -godz. 10.00
            Różankowo (przystanek)- godz. 10.05
            Świerczyny- godz. 10.15

Wyjazd sprzed szkoły po zakończeniu – godz. 11.20

• Uroczyste zakończenie roku skzolnego 2022/2023

• 23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Miniony rok szkolny 2022/2023 był czasem bardzo pracowitym i owocnym – nasi Kochani uczniowie zdobywali cenną wiedzę i nowe umiejętności, rozwijając przy tym swoje pasje oraz talenty.

Nasza Pani Dyrektor gratulując wszystkim sukcesów, wręczyła wyróżnienia i nagrody tym spośród uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

W tym dniu pożegnaliśmy także uczniów klasy ósmej. Kochani Ósmoklasisci- serdeczne dla Was wszystkich życzenia, pasma dalszych sukcesów. Drodzy Absolwenci, mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole na zawsze pozostanie w Waszej pamięci. Trzymamy kciuki i życzymy Wam powodzenia.

Życzymy wszystkim udanych oraz bezpiecznych wakacji!!!

• Najlepsi z najlepszych

• Iga z klasy 2 oraz Tymek z klasy 1 zostali nagrodzeni za uśmiech, spontaniczność, wypowiedziane z entuzjazmem słowa, gesty życzliwości, twórcze działania i budowanie świetlicowej społeczności. GRATULUJEMY ❤️ 🧡 💛 💚

• Piknik kl. 4 i 5❣️

• W czwartek 22 czerwca korzystając z pięknej pogody, uczniowie kl. 4 i 5 wraz z wychowawcami spędzili czas na pikniku. 🧺🧁🍬🍦🍿🧋🥤🧃🍩