• WYPRAWA NA ZAMEK

• 19.05.2022r. uczniowie kl.4-5 oraz przedstawiciel kl. 6, wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Malborka. Zwiedzanie krzyżackiej twierdzy trwało ok. 3.godz. W tym czasie można było podziwiać potężne mury i wspaniałe wnętrza. W wielu komnatach zgromadzono  różne akcesoria rycerskie oraz broń z kilku epok. Pani przewodnik w zabawny sposób, poprzez różne rymowanki, starała się przekazać ciekawe treści związane z historią zamku.     Po zakończeniu zwiedzania, przyszedł czas na  zakup różnych pamiątek.

Ostatnim punktem wycieczki był posiłek, a potem już wszyscy w dobrych humorach powrócili do  Świerczynek.

• GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

• 18 maja uczniowie klasy pierwszej - Eliza Kłosińska i Marcel Bandosz wzięli udział w  XVII Gminnym Konkursie Interpretacji Wierszy. W tym roku dzieci miały do wyboru wiersze M. Konopnickiej, M. Kownackiej, St. Jachowicza i D. Wawiłow. Eliza wybrała wiersz Danuty Wawiłow "Szybko", Marcel natomiast wiersz Stanisława Jachowicza pt. "Tadeuszek". Uczniowie zaprezentowali się znakomicie! Gratulujemy odwagi i talentu! :)

• Audycja muzyczna - Szkocja

• Za nami kolejne muzyczne spotkanie z Kapelą Ludową z Torunia. Wspaniali muzycy zabrali nas w fascynującą podróż po Szkocji!

Agnieszka Zaleśna

• Wyprawa do restauracji Azzurro w Toruniu

• We wtorek (17 maja) uczniowie klasy siódmej i ósmej pod opieką pani Joli Borek, Ewy Kafki i Ani Wińskiej wybrali się do restauracji Azzurro w Toruniu. Po krótkim szkoleniu każdy uczestnik wyprawy ubrany w fartuszek i czepek kucharski przyrządził sobie pizzę według własnych upodobań. Niektórzy postawili na szynkę i mięso z kurczaka. Inni wybrali oliwki, kukurydzę, pieczarki i cebulkę. Do tego  był oczywiście ser i sos pomidorowy. Każda pizza była niepowtarzalnym arcydziełem. Wszystkie prezentowały się wspaniale i równie dobrze smakowały. Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty.

• DZIEŃ ZIEMI

• W poniedziałek 16 maja rozstrzygnięty został, ogłoszony w Dniu Ziemi, konkurs na najładniejszą ekologiczną zakładkę do książki. Napłynęły 23 samodzielnie wykonane prace. Szkolna komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze miejsca. Zdobyli je: Wiktoria Rumińska z klasy 3, Marcel Bandosz z klasy 1, Roksana Lisińska z klasy 5. Nagrodę za drugie miejsce otrzymała Ania Pełkowska z zerówki, a zdobywcą trzeciego miejsca został Maksymilian Bandosz z klasy 3. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy i cukierki.

Anna Wińska

• Pomocy ciąg dalszy

• Szanowni Państwo,

za pozostałą kwotę 200 zł, którą zebraliśmy w ramach Kiermaszu dla pokoju, ufundowaliśmy specjalistyczne buty sportowe dla naszego młodego przyjaciela z Ukrainy, który będzie kontynuował swoją sportową pasję w naszym kraju.

• ZAJĘCIA KULINARNE

• Uczniowie klasy pierwszej nie tylko wiedzą co jeść, by zdrowo rosnąć, ale i potrafią sami przygotować pyszne i wartościowe rzeczy. Na zajęciach robili już między innymi sałatkę warzywną i owocową, koktajl, soki oraz owocowe szaszłyki. Kto wie, może w klasie jest przyszły MasterChef? :)

• ODWIEDZINY ZAJĄCZKA

• Przed świętami o uczniach klasy pierwszej pamiętał Zajączek. Zostawił on dla dzieci zagadkę oraz upominki ukryte na placu zabaw, czym sprawił im wiele radości.