• Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 odbyła się na sali gmnastycznej naszej szkoły dla klas 0-VIII.

Zgromadzeni uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni oraz goście - Wójt Gminy Łysomice - Pan Piotr Kowal, Sekretarz Gminy - Pani Bożena Stempska oraz Inspektor Oświaty - Pan Marek Fiedler, odśpiewali Hymn Polski, uczestniczyli w zmianie Pocztu Sztandarowego oraz pożegnaniu naszych Absolwentów. Tradycji stało się zadość i wszystkim najlepszym uczniom rozdano nagrody ufundowane przez Radę Rodziców naszej szkoły - za co serdecznie dziękujemy. Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze kończąc rok wytężonej pracy, tym samym rozpoczęły się wakacje.

Życzymy wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

• Wycieczka do obserwatorium astronomicznego w Piwnicach

• 14 czerwca, w ramach projektu EU-geniusz w świecie 3D, chętni uczniowie klasy III, IV i V wybrali się na wycieczkę do Obserwatorium Astronomicznego w Piwnicach. Na miejscu na naszych uczniów czekał przewodnik, który oprowadził ich po parku, gdzie ukryte są pawilony teleskopów optycznych. Dzieci miały okazję zwiedzić największy tego typu ośrodek w Polsce, który może pochwalić się ciekawą historią i wieloma instrumentami, czasami unikalnymi nie tylko na skalę krajową, ale również i światową. Wizyta w Obserwatorium była niesamowitą lekcją, która pozwoliła poznać historię ośrodka oraz zagłębić tajniki astronomii.

• Akademia Bezpiecznego Puchatka

• W II półroczu uczniowie klasy pierwszej brali dział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Obejmował on tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć zdobytą przez dzieci wiedzę weryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa, który uczniowie zdali celująco! Szkoła otrzymała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, a pierwszoklasiści pamiątkowe dyplomy.

• Wycieczka zerówki

• 15 czerwca odbyła się ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym najmłodszych uczniów naszej szkoły. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedziły Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.

Agnieszka Zaleśna

• DZIEŃ DZIECKA

• "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Ten cytat najlepiej opisuje to, co działo się na terenie naszej szkoły 1 czerwca! Tego dnia uśmiech nie schodził z twarzy naszych uczniów. Był to dzień sportu, wspólnych zabaw, muzyki i smakołyków. Dziękujemy Radzie Rodziców, a w szczególności Pani Marcie i Panu Dariuszowi Zając za przygotowanie pysznego jedzenia! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez p. Marcina.

• Zajęcia pozalekcyjne

• Szkoła to nie tylko lekcje, ale i zajęcia rozwijające zainteresowania. Od dawna wiadomo, że dzieci uwielbiają uczyć się przez zabawę! W naszej szkole w tym roku uczniowie mogli brać udział między innymi w zajęciach z kodowania i programowania, ortografii na wesoło, czy w zajęciach z programu EU-geniusz w świecie 3D.

• Podsumowanie SKO

• W roku szkolnym 2021/2022, tak jak i w latach ubiegłych, chętni uczniowie oszczędzali w ramach SKO. W tym roku do programu przyłączyły się 44 osoby, które oprócz wpłacania swoich pieniążków na książeczki, brały udział w konkursach na skarbonkę z surowców wtórnych, kartkę świąteczną i walentynkową z motywem SKO. Jedną z nagród dzieci odebrały już w kwietniu - było to spotkanie i lekcja ze sportowcami, siatkarzami z klubu "Anioły Toruń". W ostatnich dniach przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu na Mistrza Oszczędzania. Nagrodzono aż 18 osób, które systematycznie wpłacały pieniążki. Zwycięzcami zostali natomiast: Mateusz z klasy I, Antek i Ania z oddziału przedszkolnego. Dzieci dokonały blisko 80 wpłat! Najsystematyczniej oszczędzającą klasą okazała się klasa 1 oraz oddział przedszkolny. Dzieci otrzymały nagrody od opiekuna SKO, a także z banku Nicolaus.

• Wizyta w Regionalnej Izbie Historii i Tradycji

• 7 czerwca uczniowie klasy pierwszej odwiedzili Regionalną Izbę Historii i Tradycji w Łysomicach. Dzieci miały okazję oglądać eksponaty kultury ludowej będące własnością pana Adama Kozłowskiego - Kustosa Izby. Wśród nich znajdowały się między innymi narzędzia rolnicze, rzemieślnicze, domowego użytku, czy też eksponaty ze szkół podstawowych naszego regionu z okresu międzywojennego. Uczniowie mieli okazję odbyć podróż w czasie i zobaczyć, jak dawniej wyglądała ziemianka, kuźnia, klasa szkolna oraz pomieszczenia w domach: kuchnia oraz izba. Wizytę umilił słodki poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Dziękujemy za cudowną lekcję historii i gościnę!

• Poznaj Polskę

• Uczniowie klasy pierwszej w ramach realizacji innowacji "Poznaję Polskę" przygotowali pokaz mody patriotycznej połączony z quizem wiedzy o Polsce. Dzieci poznały także dawne zabawy ludowe i tańce patriotyczne. Wszyscy świetnie się bawili i wykazali się ogromną wiedzą na temat naszego kraju.

• Babaluda

• 23 maja klasy: I, II, III wybrały się do BabaLudy, mieszczącej się w Parowie Falęckiej w gminie Chełmża. Dzieci uczestniczyły w warsztatach: "Tradycja w mleku zamknięta".  Podczas tej przygody mieliśmy okazję zapoznać się ze zwierzętami z wiejskiej zagrody. Dużą atrakcją było karmienie i głaskanie ich. Uczniowie poznali sprzęty służące dawniej do produkcji mleka oraz sera w gospodarstwie.  Dzieci samodzielnie ubijały masło w maselnicach. Zwieńczeniem był wspólny posiłek na świeżym powietrzu. To był bardzo aktywny i słoneczny dzień. Wszyscy wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

Paulina Malejka-Rogalska

• Wycieczka do Muzeum Zabawek w Toruniu

• 11 maja nasi najmłodsi uczniowie zwiedzili Muzeum Zabawek i Stare Miasto w Toruniu. Na koniec wycieczki z radością dzieci odwiedziły Piernikowe Miasteczko. Dziękujemy Pani Angelice Telus za organizację naszego przejazdu oraz wszystkim wspaniałym kierowcom Hallo Taxi z Torunia!

Agnieszka Zaleśna