• Projekt Krokus

          • W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu.
            #Szkoła Pamięta2022W ramach Projektu Krokus uczniowie sadzą jesienią cebulki żółtych krokusów. Kwiaty zakwitają na początku wiosny. Żółte krokusy upamiętniają dzieci – ofiary Holokaustu.#Szkoła Pamięta2022

          • INNOWACJA PEDAGOGICZNA U PIERWSZAKÓW: „LAPBOOKOWA NAUKA- CZTERY PORY ROKU”

          • Głównym celem wprowadzanej innowacji jest:

            - uwrażliwienie na piękno przyrody podczas zmieniających się pór roku;

            - kształtowanie postaw ekologicznych;

            - poszerzanie wiadomości o zwyczajach i tradycjach świąt.

            Korzyści wdrożenia innowacji (przewidywane osiągnięcia):

            Uczniowie:

            •             pogłębiają wiedzę o porach roku,

            •             poznają atrakcyjne formy nauki,

            •             ćwiczą motorykę ręki,

            •             rozwijają czytanie i pisanie,

            •             poszerzają słownik,

            •             uczą się organizacji pracy,

            •             podnoszą poziom wycinania, kolorowania, klejenia i planowania swojej pracy.

            Tematy które do tej pory zrealizowali pierwszoklasiści to:

            - Pierwszy dzień jesieni.

            - Dary jesieni.

            - Jesień w lesie.

            Dodatkowo uczniowie stworzyli piękny kącik przyrody i wykonali prace plastyczne.

          • Kamizelka dla pierwszaka

          • „ BEZPIECZEŃSTWO WAŻNA RZECZ, WIEC ODBLASKI MUSISZ MIEĆ ”- to hasło naszych pierwszaków

            Uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły 27 października wzięli udział w akcji promującej bezpieczeństwo na drogach „ KAMIZELKA DLA PIERWSZAKA”. Pierwszoklasiści z naszej gminy wykazali się znajomością numerów alarmowych i bezpiecznym zachowaniu na drodze. Wójt Gminy Pan Piotr Kowal oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Robert Kożuchowski pogratulowali dzieciom i ich wychowawcom znakomitego przygotowania i znajomości zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowych. W wydarzeniu wzięli udział funkcjonariusze Policji Pan Michał Biegański oraz strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Papowie Toruńskim.

            Podczas akcji uczniowie:

            - utrwalają zasady ruchu drogowego,

            - biorą udział w pierwszej pomocy medycznej,

            - uczą się postępowania w sytuacji zaistnienia zdarzenia drogowego (wypadku, kolizji),

            - mają możliwość bezpośredniego obserwowania działania służb policji i straży podczas pozorowanego wypadku.

            Każdy pierwszak, aby był widoczny na drodze, otrzymał kamizelkę i znaczek odblaskowy oraz okolicznościową książeczkę dla klasy. Na koniec akcji każdy uczeń dostał pyszną drożdżówkę i soczek. Wydarzenie jest finansowane ze środków budżetu gminy Łysomice. DZIĘKUJEMY!

          • Akademia Pana Kleksa w klasie IV

          • Uczniowie klasy czwartej podczas omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa" za swoją pracę podczas lekcji otrzymywali kolorowe piegi, tak jak w Akademii z ulicy Czekoladowej.Uczniowie klasy czwartej podczas omawiania lektury "Akademia Pana Kleksa" za swoją pracę podczas lekcji otrzymywali kolorowe piegi, tak jak w Akademii z ulicy Czekoladowej.

          • Nasza Szkoła bierze udział w akcji "Szkoła pamięta"

          • „Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Odbywa się w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.
            Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 

          • Udział klasy 1 w projekcie edukacyjnym „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”

          • Temat pierwszego modułu to: „ Matematyka na drodze”. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, wykonali zadania związane z ruchem drogowym. Następnie wybrali się na spacer a ich zadaniem było odszukanie elementów matematycznych związanych z ruchem drogowym. Na sam koniec wykonali plakat pt. „ Matematyka na drodze wokół mojej szkoły”. 

          • DBAMY O PAMIĘĆ OFIAR DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ 🇵🇱

          • 21.10.2022 r. uczniowie klasy 7 i 8 wraz z opiekunami udali się do pobliskich miejsc, aby oddać hołd tym wszystkim, którzy podczas drugiej wojny światowej zginęli i zostali pochowani w masowych grobach. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy, zapalonymi zniczami i krótką modlitwą.
            Odwiedzone przez nas miejsca to: Mogiła Zamordowanych Harcerzy, Obelisk w Chorabiu, Miejsce Pamięci Narodowej "Barbarka "DBAMY O PAMIĘĆ OFIAR DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ

          • WYCIECZKA DO CENTRUM NAUKI KOPERNIK

          • W sobotę, 8 października, uczniowie klas III-VIII wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To miejsce doskonale inspiruje do doświadczania, rozumienia świata i odpowiedzialnego działania. Warszawski Kopernik jest jednym z największych w Europie centrów nauki. Uczniowie na miejscu zwiedzali wystawy z interaktywnymi eksponatami, dzięki którym samodzielnie odkrywali zjawiska i zasady rządzące światem. Odwiedzili także laboratoria, nietypowe teatry oraz Planetarium. Wycieczkę można zaliczyć do udanych! :)

          • LEKCJA DLA RODAKA🇵🇱🇵🇱🇵🇱🗺🌍

          • W naszej Szkole po raz kolejny została zorganizowana LEKCJA DLA RODAKA🇵🇱
            LEKCJA DLA RODAKA to zajcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży na temat historii Polaków w Kazachstanie, na Syberii i Kresach. Uczniowie podczas takich zajęć, uczą się o bolesnej karcie dziejów, ale tak samo o znaczeniu i doniosłości tych obszarów Rzeczypospolitej, które dzisiaj nazywamy Kresami.
            Cele Akcji Lekcja dla Rodaka:
            – Przygotowanie społeczeństwa polskiego na powrót Rodaków z Kazachstanu
            – Przygotowanie warunków i stworzenie przyjaznej atmosfery dla powracających Rodaków
            – Integracja społeczności lokalnych z Polakami z Kazachstanu.
            – Rozwój Kultury oraz upowszechnienie historii Polski.

          • Grywalizacja

          • Uczniowie klasy 4 w ramach innowacji pedagogicznej- Grywalizacja💻👾🎮 samodzielnie projektują, tworzą i testują edukacyjne gry historyczne🧑‍💻👩🏼‍💻🧑🏼‍🎓👩🏼‍🎓💡

          • BohaterON

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kampanii BohaterON – włącz historię!

            BohaterOn to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

             

          • EGZOTYCZNE ZWIERZĘTA

          • W czwartek (6 października) mogliśmy bliżej poznać, wnikliwie poobserwować, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat życia niektórych egzotycznych zwierząt. Do naszej szkoły zawitały kameleony, modliszki, patyczaki, straszyki, liśćce, karaczany, chrząszcze, pająki i skorpiony. Mogliśmy przyjrzeć im się z bliska, niektóre pogłaskać, zobaczyć kameleona chwytającego swym długim językiem siedzącą na tablicy muchę. Do tego wysłuchaliśmy wielu interesujących informacji na temat zdolności przetrwania tych ciekawych organizmów w różnych warunkach klimatycznych, dowiedzieliśmy się jak długo żyją i czym się odżywiają. To była wspaniała lekcja przyrody.

            Anna Wińska

          • SZKOLNY KONKURS SKO

          • Wiersze/rymowanki mogą być napisane odręcznie lub na komputerze. Prace proszę wykonać na kolorowej kartce formatu A4 lub A3.

          • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

          • W czwartek (29 września) aktywnie obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to ustanowione zostało przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin autorki.

            Nikt chyba nie ma wątpliwości jak ważne jest czytanie. Książki są wspaniałym źródłem wiedzy, rozwijają wyobraźnię, inspirują i poprawiają pamięć, poszerzają zasób słownictwa, pozwalają przeżywać wspaniałe emocje, potrafią poprawić humor i pocieszyć. Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta to też dobra okazja do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem czy kolegami. My w szkole obchodziliśmy to święto pod hasłem: „Starszy czyta młodszemu”. I tak uczniowie z klasy siódmej i ósmej przeczytali koleżankom i kolegom z zerówki oraz z klas I – IV fragment „Pamiętnika Czarnego Noska” Janiny Porazińskiej – patronki święta oraz bajeczkę „Wyprawa przez pustynię” Judyty Łąckiej. Również nauczyciele i pracownicy szkoły włączyli się w akcję i przeczytali Maluchom opowiadanie zatytułowane „Uwierz w siebie” z serii o Kubusiu Puchatku. Pan Jacek Łozowski przeczytał klasie ósmej fragment „Pana Tadeusza”, a pani Ania Wińska zaciekawiła uczniów klasy piątej, szóstej i siódmej czytając początek przygód Reyniego – głównego bohatera powieści „Tajemne bractwo Pana Benedykta”. Wszystkie przeczytane fragmenty nie zostały wybrane przypadkowo. Miały za zadanie zwrócić uwagę na wiele ważnych spraw, takich jak życzliwość, koleżeństwo, przyjaźń i szacunek.  Liczymy na to, że udało nam się zachęcić wszystkich do czytania, a także do poprawy niektórych cech swojego charakteru…

            Anna Wińska

          • Pan Tadeusz

          • 27 września klasy 7 i 8 wybrały się na przedstawienie teatralne do Auli UMK w Toruniu. Wrocławscy aktorzy zaprezentowali tam wybrane fragmenty z Pana Tadeusza. Na scenie można było zobaczyć postaci ubrane w dawne 19 wieczne stroje, mówiące pięknym językiem Adama Mickiewicza. Z pewnością przedstawienie pomogło zrozumieć lekturę klasie 8 i być może zachęciło uczniów klasy 7 do wnikliwego jej przeczytania.

    • Galeria zdjęć

        brak danych