• Dzień chłopaka w klasie czwartej

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
            Witamy serdecznie chłopaka każdego.
            Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
            Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

• EKSPERYMENTY PRZYRODNICZE

• W poniedziałek (26 września) zawitał do naszej szkoły Pan Bartosz Pałucki. Spotkania z tym przesympatycznym naukowcem, który w prosty i wesoły sposób tłumaczy i wyjaśnia nam różne przyrodnicze, chemiczne i fizyczne zagadnienia, weszły już na stałe do naszego szkolnego kalendarza. Tym razem Pan Bartosz opowiadał nam o świetle demonstrując wiele magicznych sztuczek, które jak się okazało miały oczywiście naukowe uzasadnienie. Na koniec pokazów wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę świecące kolorowe pałeczki. Wszyscy też z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkania.

Anna Wińska

• SUKCES UCZNIA NASZEJ SZKOŁY

• Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Antoni Sikorski, został brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski w speedrowerze w kategorii U8! Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! :)

• Wpłaty za obiady - październik 2022

• Prosimy o dokonywanie wpłat za obiady na październik 2022 r.

Kwota wpłaty 95 zł na konto 15 9511 0000 2002 0032 0296 0005

Wpłat należy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 26 września 2022 r.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 16.09.2022

• Co roku w trzeci weekend września wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawcami włączają się w międzynarodową akcję i ruszają sprzątać świat.  W piątek (16 września) zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki porządkowaliśmy naszą „małą ojczyznę” – otoczenie szkoły, ścieżki rowerowe, drogę do Różankowa i fragment lasu.

„Wszystkie śmieci są nasze” to hasło tegorocznej edycji akcji. Włączając się w nią zbieraliśmy wszystkie śmieci znajdujące się na naszej drodze. Chcemy żyć otoczeni zielenią, oddychać czystym powietrzem, pić czystą wodę i podziwiać zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Mamy nadzieję, że podobne marzenia mają wszyscy ludzie zamieszkujący naszą planetę i, że w związku z tym, wspólnymi siłami, uda nam się posprzątać cały świat.

Anna Wińska

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

• 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Nauczyciele na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty, pasje, poznać mocne strony i je zaprezentować. Tak też było w naszej szkole! Święto zainspirowane jest książką "The Dot", którą napisał Peter Reynolds, Opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Opowieść jest krótka, ale niezwykle inspirująca. Vashti na lekcji plastyki nie potrafi wpaść na żaden pomysł. Za namową nauczycielki stawia na kartce kropkę - tę jedną, która uwalnia twórczą ekspresję i udowadnia dziewczynce, że w każdym człowieku drzemie nieodkryty jeszcze talent, który trzeba wydobyć, i o który należy zadbać. Bohaterka dowiaduje się, że kropka jest jedynie początkiem opowieści...

Oliwia Nowakowska

• WPŁATY ZA OBIADY - WRZESIEŃ 2022

• Prosimy o dokonywanie wpłat za obiady na wrzesień 2022 r.

Kwota wpłaty 75 zł na konto 15 9511 0000 2002 0032 0296 0005

Wpłat należy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 9 września 2022 r.