• KONKURS ŚWIETLICOWY

• Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w świetlicowym konkursie  na   „Najpiękniejszą dekorację wielkanocną”

Termin oddawania prac to 11 kwietnia 2022 do świetlicy szkolnej.  Ozdoba wielkanocna to na przykład: baranek, pisanka wielkanocna, kartki świąteczne, stroik wielkanocny

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymają nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Regulamin konkursu dostępny w świetlicy szkolnej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!!!

Organizator: Jolanta Borek

• EkoEksperymentarium: LAS

• Uczniowie klasy trzeciej ponownie wzięli udział w przedsięwzięciu EkoEksperymentarium, tym razem edycja: LAS.  Aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Otrzymali dyplomy będące potwierdzeniem udziału w programie oraz zdobyli tytuł Mistrza Ekologii.

Ekogra to rozwinięcie realizowanego od kilku lat projektu. Na EkoEksperymentarium składają się różnorodne działania poświęcone edukacji ekologicznej i postawom proklimatycznym w codziennym życiu.

CELE PROJEKTU:

EkoEksperymentarium uczy i rozwija dobre praktyki ekologiczne u dzieci. Pokazuje jak świadomie robić zakupy, sprzątać czy oszczędzać wodę – wszystko w formie gry, odzwierciedlającej codzienne czynności.

Tematyka ochrony środowiska czy ograniczenia konsumpcjonizmu podane są w sposób atrakcyjnej gry dla najmłodszych, ponieważ twórcy sięgają po proste komunikaty i działania, które mają przełożenie na codzienność każdego z nas.

Nagrodą w grze jest przede wszystkim świadomość wprowadzania drobnych zmian, które zmieniają świat na lepszy.

Paulina Malejka-Rogalska