Wpłata za obiady MARZEC 2021
Bale karnawałowe
- 17
SKO – PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA
W naszej szkole od wielu lat działa Szkolna Kasa Oszczędnościowa. Jej celem jest wdrażanie uczniów do systematycznego oszczędzania. Dzieci, które postanowią wpłacać pieniądze na książeczki, biorą udział w konkursie ,, Dziś oszczędzam w SKO jutro w NICOLAUS Banku Spółdzielczym”. W tym roku w konkursie bierze udział 31 osób. Uczniowie, którzy najsystematyczniej oszczędzają, otrzymują nagrody. Po I półroczu roku szkolnego 2020/2021 nagrodzono piątkę uczniów: Mateusza Olszewskiego i Julię Gabryszak z oddziału przedszkolnego, Marię Nagórską z klasy I, Wiktorię Kłosińską i Macieja Zielińskiego z klasy III. Nagrodzonym gratulujemy i zachęcamy wszystkich do współzawodnictwa i systematycznego oszczędzania.
Opłata za obiady LUTY 2021
Opłata za obiady STYCZEŃ 2021
Testowanie nauczycieli i pracowników klas I-III szkół podstawowych oraz szkół specjalnych na obecność SARS-CoV-2
Ulotka informacyjna określająca zasady postępowania w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku testu na obecność Sars-Cov-2.
Informacja PPP w Łysomicach
Szopki Bożonarodzeniowe 2020
Szopki Bożonarodzeniowe 2020 - galeria zdjęć
8Jak co roku, w czasie rodzinnych przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia, uczniowie naszej szkoły przygotowali szopki betlejemskie. Choć w tym roku nie będą dekorować szkolnego holu, w naszych domach na pewno wprowadzą radosny, świąteczny nastrój. W galerii przedstawiamy zdjęcia wykonanych szopek, są przepiękne, ciekawe i pomysłowe. Wielkie dzięki za zaangażowanie i podjęty trud !!!
Sylwester i Karnawał
Karnawał przypada na okres od Bożego Narodzenia do Środy Popielcowej. Dzieci z wypiekami na twarzy myślą o wieczorze sylwestrowym, balu przebierańców i karnawałowym szaleństwie w domu. Podpowiadamy jak zorganizować w domu sylwestra dla dzieci, jakie zaplanować zabawy, aby dzieci miały niezapomniane przeżycia.
Dekoracje
Idealną dekoracją karnawałową może być maska z masy papierowej. Możemy przyozdobić nią ściany, okna, powiesić na girlandach. Jak zrobić taką maskę? Wystarczy zmieszać bardzo miękki papier (np. chusteczki higieniczne, ligninę, ręczniki papierowe), z wodą i mąką pszenną. Ważne, aby mikstura uzyskała jednolitą konsystencję (bez grudek), wówczas maska będzie ładniejsza. Kładziemy na balon lub słoik warstwę tak przygotowanej masy i pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 2 dni. Po wyschnięciu należy wykroić z niej maskę i ją ozdobić.
Z każdego pokoju można stworzyć dzieciom ich małą "salę balową". Można ozdobić pomieszczenie balonami, serpentynami, łańcuchami z bibuły, wiszącymi lampionami z papieru lub girlandami.
Zabawy
- Zabawa z krzesełkami.
Krzesełka są ustawione w kole (o jedno mniej niż dzieci). Uczestnicy zabawy tańczą w rytm muzyki wokół krzesełek. Gdy muzyka cichnie, każdy stara się usiąść na krzesełku. Jedno dziecko zawsze odpada z zabawy, a jedno krzesełko odstawione jest na bok. Wygrywa ten, kto do końca zabawy znajdzie miejsce na krzesełku.
- Balonowa siatkówka.
Balony odbijane są jak w grze w siatkówkę. Zadanie polega na utrzymaniu balona jak najdłużej w powietrzu.
- Ubieranie pirata.
Zadanie polega na przymocowaniu papierowej opaski na oko pirata (głowę pirata można namalować na dużym kartonie). Czynność tę ma wykonać dziecko z zasłoniętymi oczami. Inne dzieci podpowiadają mu gdzie ma tę opaskę umieścić lub robi to samodzielnie bez podpowiedzi. Dziecko które ma przyczepić opaskę musi obrócić się trzy razy wokół własnej osi zanim przystąpi do zadania.
- Rzut "zośki" do wiaderka.
Ustawiamy wiadro w odległości ok. półtora metra od linii rzutu. Każdy uczestnik zabawy ma trzy rzuty. Wygrywa dziecko z największą liczbą zgromadzonych punktów.
- Taneczna podróż po Europie.
Uczestnicy balu wsiadają do dwóch pociągów i wyruszają w taneczną podróż po Europie. W odwiedzanych krajach dzieci tańczą taniec typowy dla danego państwa:
· Czechy – polka
· Austria – walc
· Francja – kankan
· Hiszpania – Makarena
· Włochy – taniec dowolny przy piosence Felicita
· Grecja – Greg Zorba
· Rosja – Kalinka
· Polska - Krakowiak
Po wykonaniu tańca, ponownie wsiadają do pociągów i jadą do następnego kraju.- Przystanek bajka.
Zabawa polega na podróżowaniu przez świat bajek i rozwiązywaniu napotkanych tam zagadek. Należy przygotować cztery stanowiska do zadań. Dzieci będą podróżować pociągiem, z jednego stanowiska do drugiego.
Zaczynamy od "Księżniczki na ziarnku grochu". Dzieci dzielimy na dwie grupy. Przygotowujemy trzy miski z grochem i wkładamy do każdej małą zabawkę. Każda z drużyn ma za zadanie szukać zabawki. Kiedy ją znajdzie, nie może jej wyciągnąć, dopóki nie zgadnie, co to za zabawka. Wygrywa ta drużyna, która prawidłowo rozwiąże zagadkę.
Następna stacja "Czerwony kapturek". Każda drużyna ma kij od miotły, na środku którego przywiązane jest jabłko. Dwie osoby trzymają kij, a trzecia musi zjeść jak najszybciej jabłko bez użycia rąk. Wygrywa ta drużyna, której najszybciej uda się zjeść jabłko. Po spotkaniu z czerwonym kapturkiem jedziemy do "Rybaka i złotej rybki". Przygotowujemy dwie wędki z magnesem. Do dwóch misek z wodą, wrzucamy po trzy rybki z magnesem. Drużyna, która pierwsza złowi wszystkie rybki, wygrywa. Przystanek końcowy to stacja "Królewna Śnieżka". Okazuje się, że królewnie zabrakło krasnoludków do pracy i trzeba jej pomóc. Dwie osoby dorosłe trzymają kij, a dzieci kolejno przechodzą pod nim. Obniżamy stopniowo kij, utrudniając tym samym przejście krasnoludkom. Wygrywa to dziecko, któremu uda się schylić jak najniżej.Życzymy udanej zabawy i wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku
Nauczyciele świetlicy szkolnej
Informacja
Finał Szlachetnej Paczki
Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele!
Po raz kolejny pokazaliśmy, że razem możemy działać cuda!!! W sobotę 12 grudnia naszej rodzinie przekazaliśmy paczkę o łącznej wartości 4,000 zł!!! A w niej między innymi: żywność, słodycze, środki czystości, artykuły papiernicze, smakołyki dla kota, odkurzacz, piękny świąteczny wianek, trzy poduszki, kołdrę, zestaw ręczników, cztery piękne pościele, trzy koce i wiele innych. Za zebraną kwotę 790,00 zł kupione zostały dwie karty podarunkowe - każda po 300,00 zł - do wykorzystania w Galerii Copernicus oraz dwie zasłony, dwie firanki i stolik. Panie otrzymały również dwa nowe krzesła, ramki na zdjęcia, obraz, lampkę nocną i nowy rozkładany materac dla wnuka, którym opiekuje się nasza bohaterka. Wolontariusz, który opiekował się naszą rodziną w ramach tej akcji, relacjonując wręczenie 19 paczek, był niezwykle wzruszony... Nie krył łez, szoku i zachwytu nad naszą paczką, w której było wszystko o czym można było marzyć. Dla rodziny to był cud. Podziękowań nie było końca. Przywróciliśmy dawno zapomniany uśmiech na ich twarzach. A to wszystko Wasza sprawka :) Na koniec udało się jeszcze zrobić małą metamorfozę pokoju, w którym Panie mieszkają. Pokój z szaro - białymi dodatkami stał się bardzo przytulny i nowoczesny. Dziękuję wszystkim za wspaniałe zaangażowanie!!! Każdą ofiarowaną rzecz i każdą wpłacaną kwotę pieniędzy. Paczki pięknie spakowały Pani Ania Wińska, Pani Grażyna Pełkowska, Pani Iwona Sztankiewicz, Pani Agnieszka Sosińska oraz Pan Stanisław Ciupa.
Jesteśmy niezwykłym zespołem ludzi dobrych serc!!! Wiem, że dobro zawsze wraca, czego z całego serca Państwu życzę na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok.
Agnieszka Zaleśna
8
CZYTAM Z KLASĄ
W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy II biorą udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym ,,Czytam z Klasą – lekturki spod chmurki ”. Tegoroczna, druga już edycja tego projektu, poświęcona jest ekologii.
Klasa II melduje, że ukończyła właśnie I moduł pod hasłem ,,Mała chmurka w krainie drzew ”. Do realizacji I modułu klasa wybrała książkę Danuty Parlak pt. ,, Kapelusz Pani Wrony ”. Powstały plastelinowe Czytusie, czyli miłośnicy czytania i przewodnicy po świecie literatury. Uczniowie poznali chmurkę Tosię, oglądali film przewodnik do projektu, wykonali zadania w przygotowanym lekturniku. Wysłuchali opowiadania ,,Mała chmurka w krainie drzew ” i wykonali do niego zadania. Przygotowali w klasie drzewo czytelnicze, na którym umieścili własnoręcznie przygotowane listki jesienne. Drzewo nabrało dzięki temu pięknych barw. W ramach zadań projektowych uczniowie klasy II udali się również na lekcję przyrodniczą do Nadleśnictwa Olek. Poznali tam pracę leśnika, który podzielił się z nimi wieloma ciekawostkami dotyczącymi fauny i flory lasu. Uczniowie rozpoznawali gatunki drzew po liściach, a następnie wykonali prace plastyczne z wykorzystaniem kolorowych liści. Na koniec zebraliśmy i uporządkowaliśmy informacje dotyczące lektury i omawianych zagadnień jesiennych tworząc lapbooki.
Dzisiaj klasa II otrzymała potwierdzenie realizacji I modułu pt. ,,Mała chmurka w krainie drzew”.
Tradycje bożonarodzeniowe
Szanowni Państwo,
Z okazji zbliżających się świąt Bożego narodzenia przedstawiamy tradycje bożonarodzeniowe: https://www.youtube.com/watch?v=l7Pk7bHmtjw oraz zachęcamy do obejrzenia filmików, prezentujących Boże Narodzenie na całym świecie: https://www.youtube.com/watch?v=9yAy3nDFmhc
Każdy z nas zna Rudolfa, renifera św. Mikołaja. Zachęcamy najmłodszych do obejrzenia bajki pt.: "Rudolf czerwononosy renifer"Z poważaniem,
Nauczyciele świetlicy szkolnej
Kartki świąteczne - konkurs SKO
Dziękujemy za udział w konkursie organizowanym przez Nicolaus Bank. Wasze kartki pojechały już do oddziału, gdzie będą oceniane przez komisję konkursową. W galerii możecie obejrzeć zdjęcia prac.
9
Mikołajki
Najmłodsi uczniowie z Oddziału Przedszkolnego wraz ze Świętym Mikołajem przesyłają wszystkim uczniom i nauczycielom moc uścisków!
5
Fabryka świątecznych zabawek
Szanowni Państwo,
święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji ozdób świątecznych, które dzieci mogą samodzielnie wykonać w domu.
1. Choinka z nakrętek
Choinka z nakrętek to mała praca plastyczna powstała z wykorzystania materiałów z recyklingu. Jest prosta do przygotowania nawet dla przedszkolaka a efekt jest naprawdę interesujący.
Materiały i przybory: zielone, plastikowe nakrętki różnych rozmiarów, korki do wina, plastelina, guziki, pokrywka ze słoika.
W pokrywce ze słoika przyklejamy na plastelinę korek od wina. Wybieramy największą zieloną nakrętkę i również na plastelinę mocujemy ją do korka. Kolejno na plastelinę mocujemy coraz mniejsze nakrętki. Na szczycie choineczki mocujemy żółty guzik, może być w kształcie gwiazdki, a dookoła choinki na małe kulki plasteliny mocujemy białe guziczki.
2. Mikołaj z recyklingu
Przepiękny projekt na wykonanie przestrzennego Mikołaja z rolek po papierze toaletowym oraz opakowania po jajkach. Świetne połączenie elementów daje ciekawą pracę oraz zachwycający efekt końcowy. Ho, ho, ho… czy są tu grzeczne dzieci?
Materiały i przybory: rolki po papierze toaletowym, opakowanie po jajkach, nożyczki, klej, pędzelek, farby, podkładka, płatki kosmetyczne, ścinki kremowego oraz czerwonego papieru, marker lub czarny mazak, sznurek
Z opakowania po jajkach wyrywamy środek podtrzymujący i rozdzielający jajka. Z tego elementu powstanie czapka Mikołaja – jeśli to konieczne można nieco zaokrąglić krawędzie a następnie pomalować pozostawiając biały brzeg. Rolki po papierze toaletowym również malujemy na czerwono. Wszystkie elementy pozostawiamy do wyschnięcia. Z kremowego papieru wycinamy buzię Mikołaja – czarnym markerem malujemy oczy. Płatek kosmetyczny przecinamy na pół: 1/2 to broda. Drugą połowę płatka kosmetycznego przecinamy na 4 równe części – dwie z nich to wąsy.
Brodę i wąsy naklejamy na kremową twarz, doklejamy również duże czerwone kółeczko jako nos. Tak przygotowaną twarz Mikołaj naklejamy na rolkę, tuż przy jej górnym brzegu.
Ostatnie elementy to przyklejenie czapki z opakowania po jajkach oraz zawiązanie sznureczka w pasie.
3. Mikołaj z trójkąta
Praca plastyczna przedstawiająca świętego Mikołaja wykonanego z trójkątnego kawałka papieru. Pozostałe drobne elementy zostały wycięte i naklejone. Materiały i przybory: kolorowy papier (czerwony, biały i kremowy), nożyczki, klej, czarny mazak lub marker. Z kartki czerwonego papieru wycinamy duży trójkąt. Z kremowego papieru wycinamy półkole na buzię. Z białego papieru wycinamy duże półkole na brodę oraz pasek na czapkę. Te elementy nacinamy, by były postrzępione. Dodatkowo wycinamy biały pompon na czapkę, oczy, guziki, rękawiczki oraz ozdobny pasek na dół ubrania Mikołaja. Z czerwonego papieru wycinamy także nosek oraz buty! Wszystkie elementy naklejamy na trójkąt, tak by powstał Mikołaj.
4. Kartka świąteczna – choinka
Własnoręczne robienie kartek świątecznych, pozwala odczuć magię nadchodzących Świąt. Osoby otrzymujące własnoręcznie zrobione kartki prawie na pewno oddzwonią z podziękowaniami i pochwałami. A poza tym to świetny sposób na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Materiały i przybory: srebrny karton o wymiarach 21 x 14 cm, zielony karton, biała- półprzeźroczysta wstążeczka, biała koronka, kilka srebrnych cekinów, klej, nożyczki. Złóż srebrny karton o wymiarach 21 x 14 cm na pół. Z zielonego kartonu wytnij trójkąt, który będzie choinką oraz mały prostokąt czyli jej pień. Cienką wstążeczką owiń zielony trójkąt, podklej wstążeczkę na lewej stronie pracy. Na dole srebrnej kartki przyklej koronkę. Nad koronką przyklej choinkę i jej pień. Na czubku choinki fragment koronki. Ozdób całość niewielkimi cekinami. Tym sposobem przy niewielkim nakładzie pracy oraz materiałów udało się uzyskać przepiękną, niepowtarzalną kartkę świąteczną! Teraz tylko wpisać życzenia i gotowe:)
Zachęcamy również do obejrzenia filmiku: 25 tanich, ale pięknych dekoracji świątecznych
Życzymy udanej zabawy
Nauczyciele świetlicy szkolnej
COTYGODNIOWE KONSULTACJE
COTYGODNIOWE KONSULTACJE ONLINE
DLA UCZNIÓW I RODZICÓW- Od 7 grudnia 2020 r. do chwili zakończenia zajęć zdalnych szkoła organizuje konsultacje online dla uczniów i rodziców.
- Konsultacje odbywają się cotygodniowo w godz. 15.00 – 16.00 według poniższego harmonogramu.
- Obowiązuje wcześniejsze umówienie się z nauczycielem na konkretną datę i godzinę poprzez e-dziennik.
Plik do pobrania:
Konkurs ŚWIĄTECZNE DRZEWKO
Szczegóły regulaminu znajdują się na stronie
https://www.przedszkole-jelonek.pl/60,aktualnosci?tresc=387
Zapraszam do udziału!
Agnieszka Zaleśna
Szkolny Gang Fajniaków
Klasa II bierze udział w programie edukacyjnym i konkursie ,,Szkolne Przygody Gangu Fajniaków". Celem akcji jest rozbudzanie ekologicznej wrażliwości. Troska o środowisko naturalne powinna być ważnym elementem życia codziennego każdego z nas. Doświadczenia z powietrzem i wodą już za nimi. Na początek dzieci zapoznały się z bohaterami Gangu, z uwagą wysłuchali fragmentów książki ,,Gang Fajniaków i Miasto Marzeń”, pt. „Oszczędzaj kropelkę”, a następnie przystąpili do eksperymentowania z wodą. W wyniku eksperymentów dowiedzieli się ile wody znajduje się na Ziemi i ile jest jej zdatnej do picia oraz jak krąży w przyrodzie. Zobaczyli, że woda przyjmuje kształt naczynia, zmienia swój poziom i potrafi się przemieszczać. Dzięki zajęciom uczniowie uświadomili sobie, że wodę należy oszczędzać. Natępnie przystąpili do badania powietrza, gdzie się znajduje oraz jak powstaje smog. Każdy z uczniów wykonał notatkę graficzną i przeprowadził wybrany eksperyment dotyczący powietrza.
7
4 grudnia Barbórka, 6 grudnia Mikołajki
Szanowni Państwo,
w nadchodzącym tygodniu obchodzimy Barbórkę. Przedstawiamy Państwu film edukacyjny o Barbórce, bajkę „Bolek i Lolek w kopalni”, film o świętej Barbarze oraz zapraszamy na zwiedzanie kopalni.
6 grudnia do wszystkich dzieci przyjdzie Mikołaj. Z tej okazji proponujemy piosenki: o św. Mikołaju oraz „Kochany Panie Mikołaju”. Zapraszamy również do domu Mikołaja oraz na krótki film o Mikołaju. Przedstawiamy też kilka pomysłów na mikołajkowy prezent: https://www.youtube.com/watch?v=E8ufqsB28JM, https://www.youtube.com/watch?v=ZvRUDA0SGG0
Z poważaniem,
nauczyciele świetlicy szkolnej
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie