• #ProjektKrokus 💛🧡❤️

• Kolejny rok włączamy się w #ProjektKrokus koordynowany przez Żydowskie Muzeum Galicja. 💛🧡❤️

Uczniowie klasy V zasadzili cebulki- żółte krokusy- w celu upamiętnienia 1,5 milionów dzieci żydowskich i innych narodowości zamordowanych podczas II wojny światowej.

Kwitnące wiosną krokusy symbolizują, że nawet po najokrutniejszych wydarzeniach możemy mieć nadzieję na przyszłość.💛🧡❤️

Kwiaty te uświadomią nam również, iż nawet w obliczu najbardziej tragicznych zdarzeń, nowe życie odradza się, a nadzieja nie umiera. 💛🧡❤️

Zakwitające krokusy przypominają nam, że wciąż możemy dostrzegać piękno świata i mieć nadzieję na przyszłość. Sadzenie ich wiąże się ze smutkiem, ale również z nadzieją. 💛🧡❤️

„Projekt Krokus” to nauka tolerancji i szacunku, wiary w dobro bez względu na różnice religijne i kulturowe, promowanie właściwych postaw. 💛🧡❤️💛🧡❤️

• 🇵🇱 Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko"🇵🇱

• W środę 8. listopada w Zamku Bierzgłowskim odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej „Tobie Polsko”. Naszą szkołę reprezentowała Roksana z klasy 7. Festiwalowi towarzyszył konkurs plastyczny i literacki „Jak dobrze być Polakiem”. Komisja konkursowa wyróżniła dwie prace plastyczne wykonane przez nasze uczennice z klasy 7: Roksanę i Zuzię 🤍❤️

• Galerii Spotkań w Łysomicach

• 9 listopada uczniowie kl. 7 i 8 brali udział w obchodach Święta Niepodległości. Uroczystość została zorganizowana w Galerii Spotkań w Łysomicach.

Wydarzenie obejmowało wystąpienie prof. UMK P. Hanczewskiego, projekcję filmu "Powstanie styczniowe" oraz wiersze i pieśni patriotyczne.

Uroczystość odbyła się dzięki zaangażowaniu Fundacji Kraj Wspaniały, a jej końcowym akcentem było ulubione ciasto Piłsudskiego, które smakowało wszystkim zebranym.

• #SzkołaPamięta2023

• Listopad to miesiąc pamięci i szacunku

Jak co roku nasza bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”.

Uczniowie klasy 7 i 8 wraz z opiekunami udali się do pobliskich miejsc, aby oddać hołd tym wszystkim, którzy podczas drugiej wojny światowej zginęli i zostali pochowani w masowych grobach. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy, zapalonymi zniczami i krótką modlitwą.

Odwiedzone przez nas miejsca to: Mogiła Zamordowanych Harcerzy, Obelisk w Chorabiu, Miejsce Pamięci Narodowej "Barbarka".

#SzkołaPamięta2023

• 🇵🇱 Narodowe Święto Niepodległości 🇵🇱

• Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Miała ona na celu kształtowanie postawy szacunku wobec symboli narodowych: godła, flagi i hymnu oraz pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji.

W tym dniu wszystkie dzieci przyszły ubrane na galowo, by podkreślić rangę uroczystości i świętować ten wspaniały, wyjątkowy dzień.

W ramach akcji #SzkołaDoHymnu o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

#SzkołaDoHymnu

• Skeleton Dance i Halloween

• Język angielski lubimy, uczymy się, czasem bawimy Zatańczyliśmy Skeleton Dance, nauczyliśmy się nazw kości, liczyliśmy ukryte w klasie dynie, dostalismy cukierki, nawet nie trzeba było grozić psikusem a Maksymilian Bandosz wygrał konkurs na jesienną dekorację z dyni. Nagroda niespodzianka czeka w sali. Gratulacje!

• Akcja edukacyjna "Adwokaci rozjaśniają prawo"

• Nasza szkoła wzięła udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Komisję Edukacji Prawnej, pod hasłem, "Adwokaci rozjaśniają prawo". Klasy 7 i 8 uczestniczyły w spotkaniu z panią adwokat, która wyjaśniła uczniom czym jest stalking, cyberstalking oraz hejt. Uczniowie zostali uświadomieni, iż dręczenie innych osób w realu, czy w sieci jest przestępstwem, za które grozi nawet kara pozbawienia wolności. Zachowaniom agresywnym, wyzywaniu, powtarzającym się wyzwiskom mówimy zdecydowanie NIE! Na takie sytuacje należy reagować natychmiast, mówiąc zdecydowanie, ze nie zgadzamy się na obrażanie nas. O zaistniałej sytuacji powinniśmy informować osoby dorosłe- nauczycieli i rodziców, aby nie dopuścić do rozwinięcia się zachować noszących miano cyberstalkingu, hejtu, czy dręczenia.

• Międzyszkolny Konkurs Kulinarny Masterszef

• Uczeń klasy 5, Maksymilian Trojanowski, zdobył 1 miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym Masterszef zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 11 w Toruniu. Maks rywalizował z najlepszymi kucharzami z regionu w swojej kategorii wiekowej;) Uczniowie przygotowywali potrawy na miejscu. Maks upiekł rolsy z ciasta drożdżowego wypełnione farszem z szynki, sera i wawrzyw jesiennych oraz specjalnego sosu. Jury złożone z doświadczonych pań z Koła Gospodyń w Małej Nieszawce postanowiło nagrodzić właśnie naszego ucznia za jego koncentrację i dokładność, perfekcyjne wykonanie, smak potrawy, a także pasję z jaką oddawał się przyrządzaniu jedzenia.

Gratulujemy Maksowi i Rodzicom

• Dla wszystkich, którzy chcą uwierzyć w siebie

• Dla wszystkich, którzy chcą uwierzyć w siebie Samorząd uczniowski zaprasza do wysłuchania pierwszej historii. Czytają Magdalena Rybińska i Agnieszka Zaleśna https://www.facebook.com/watch/?v=663619449087522