REKRUTACJA
Szanowni Rodzice,
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Leona Filcka informuje,
że w dniach od 01 marca 2018r. do 31 marca 2018r.
przeprowadzony zostanie nabór do oddziału przedszkolnego i I klasy pierwszej szkoły podstawowej
na rok szkolny 2018/2019.
Dokumenty:
Procedura_rekrutacji_do_klasy_I_-_2018-2019.doc
Procedura_rekrutacji_do_oddzialu_przedszkolnego_2018-2019_(1).docx
REKOLEKCJE
„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”
REKOLEKCJE SZKOLNE 2018
ŚWIERCZYNKI
ŚRODA 7 MARCA
9.00 – 9.45 Msza święta w szkole dla wszystkich
9.50 – 10.05 Śniadanie
10.15 – 10.45 Droga Krzyżowa w szkole dla wszystkich
10.50 – 11.15 Obiad
CZWARTEK 8 MARCA
9.00 – 9.45 Nauka rekolekcyjna
9.45 – 10.00 Śniadanie
10.00 – 10.45 Nauka rekolekcyjna
10.45 – 11.15 Obiad
PIĄTEK 9 MARCA
9.00 – 9.45 Nauka rekolekcyjna
9.45 – 10.00 Śniadanie
10.00 – 10.45 Nauka rekolekcyjna
10.45 – 11.15 Obiad
DOWÓZ I ODWÓZ UCZNIÓW W CZASIE REKOLEKCJI
W DNIACH 07-09. 03.2018 R.Dowóz
Lulkowo – godz.8.15
Różankowo – godz. 8.30
Piwnice – godz. 8.35
Świerczyny- . godz. 8.40
Odwóz sprzed szkoły: 11.20 - I kurs: Świerczyny, Różankowo, Piwnice
II kurs: Lulkowo
Świetlica szkolna funkcjonuje bez zmian.
Obiady
Obiady w marcu - koszt 56 złotych.
Dziennik elektroniczny
Możliwość pierwszego logowania dla rodziców do dziennika elektronicznego nastąpi od 26 lutego. Poniżej zamieszczamy instrukcję.
Użytkowniku,
otrzymałeś dostęp do dziennika elektronicznego Uczniowie Optivum NET+ (UONET+).Adres strony internetowej e-dziennika to:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalysomice
Obejrzyj film i dowiedz się, jak pierwszy raz zalogować się do e-dziennika:
https://www.youtube.com/watch?v=1l8XhJapnKgAby się zalogować możesz również skorzystać z poniższej instrukcji:
1. W pasku adresu przeglądarki internetowej wpisz adres dziennika elektronicznego:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminalysomice
Wyświetli się powitalna strona systemu
2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy
3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość
4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło
5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło
6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
Informacje na temat programu znajdziesz na zakładce Pomoc
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie. Ma ono na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W ramach obchodzonego Dnia Bezpiecznego Internetu, 9 lutego 2018 r., uczniowie młodszych i starszych klas naszej szkoły, uczestniczyli w spotkaniach z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Chełmży panem Michałem Biegańskim. Policjant omówił zagrożenia związane ze zjawiskiem „hejtu”, "cyberprzemocy”, czyli przemocy z użyciem nowych technologii i odpowiedzialności prawnej za popełnianie czynów niedozwolonych przez dzieci i młodzież. Do takich działań zalicza się m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, ich publikowanie i rozsyłanie lub podszywanie się pod kogoś w sieci. Prelegent radził, co robić, żeby nie zostać jej ofiarą, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy agresji oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą w sieci. W każdym zdaniu podkreślał, że wirtualna przemoc jest przestępstwem i poważne jej przejawy należy zgłaszać organom ścigania. W czasie wykładów policjant poruszał również bardzo ważne zagadnienie, jakim jest bezpośrednia przemoc i agresja szkolna przejawiająca się biciem, kopaniem, szarpaniem, dokuczaniem oraz przemoc pośrednia, czyli np. namawianie innych do niewłaściwych zachowań. Przeprowadzone zajęcia przybliżyły uczniom zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i przemocy szkolnej, uświadomiły młodzieży niebezpieczeństwa, na jakie można być narażonym w wirtualnym świecie, a przede wszystkim, jakie narzędzia prawne umożliwiają ochronę przed nią oraz jaka jest przewidziana odpowiedzialność prawna za popełnienie tego typu czynów. Podczas obchodów DBI podkreślano, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.
Bezpieczne ferie
Dnia 09.02.2018r. nasi uczniowie podczas apelu przygotowanego przez klasy 1-3 zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób spędzać czas wolny, aby nie narazić się na niebezpieczeństwo. Bardzo cennym źródłem wiedzy było spotkanie z panem policjantem, który pouczył dzieci na temat bezpieczeństwa i odpowiedział na wszystkie nurtujące uczniów pytania.
Organizatorami przedsięwzięcia były wychowawczynie klas 1-3 oraz p. Barbara Zadrożna.
Bal karnawałowy
W dniu 08.02.2018r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy klas 0-3. Szkolny hol zamienił się w prawdziwą salę balową. Dzieci zaprezentowały się w wspaniałych, kolorowych przebraniach postaci z bajek i nie tylko. Wszyscy uczestnicy fantastycznie się bawili i aktywnie brali udział w konkursach.
Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.
Organizatorami zabawy były wychowawczynie klas 0-3
Teatr Kurtyna
Dnia 31.01. 2018 roku w naszej szkole gościliśmy teatr Kurtyna. Klasy 0-7 obejrzały niezwykły spektakl pod tytułem "Tu rządzi kot" , który opowiada o tym, jak wspaniale jest odkrywać, że świat może być miejscem, którego będziemy mądrymi i szczęśliwymi mieszkańcami, cieszącymi się szacunkiem i uznaniem innych. Tytułowy bohater, spragniony wiedzy i dociekliwy kot poprowadził widzów przez zabawną i pouczającą opowieść o wytrwałości, pracowitości, byciu uczciwym i sprawiedliwym. O tym, że złość czyni nas słabymi, a korzystanie z rad opiekunów pozwala na to, by dobro i prawda dawały nam szczęście.
SKO
Trwa akcja „Zbieramy makulaturę”. Jest to konkurs indywidualny z nagrodami, trwa do 9 marca 2018 roku. Makulaturę przynosimy do szkoły, do opiekuna SKO.
Zapraszam
Izabela Skarbińska
Obiady
Obiady w lutym - koszt 28 złotych.
POWIATOWY DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY
26 stycznia 2018 roku w Pigży odbyły się Mistrzostwa Powiatu w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych. Nasze drużyny w składzie Zofia Rybińska i Oliwia Kosobucka oraz Mateusz Kuliński i Filip Wieczyński wypadli bardzo dodrze i zajęli II miejsca i srebrne medale. Serdecznie Gratulujemy!
Konkurs plastyczny
Temat: Bezpieczne zabawy w czasie ferii zimowych
Format : A4
Technika: dowolna
Termin: prace oddajemy do 06.02. 2018r. do pani Beaty Jezierskiej - Milo
Zebranie z rodzicami
Dnia 1 lutego 2018 roku (czwartek) o godzinie 16.30 odbędzie się zebranie z rodzicami. Serdecznie zapraszamy.
Wycieczka do Baja Pomorskiego
24 stycznia klasy 0-3 wybrały się do Baja Pomorskiego w Toruniu na spektakl "Najmniejszy bal świata". Jak uczyć dzieci trudnej sztuki przepraszania i dziękowania? W jaki sposób wytłumaczyć dziecku, jak ważny jest szacunek wobec drugiego człowieka? Główna bohaterka przedstawienia, Migawka, odbywa podróż inicjacyjną, podczas której uczy się trudnej sztuki panowania nad swoimi emocjami, przede wszystkim zaś szanowania drugiego człowieka, okazywania mu uczuć i empatii.
GMINNY DRUŻYNOWY TENIS STOŁOWY
20 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół podstawowych i gimnazjów. Nasze drużyny w składzie Zofia Rybińska i Oliwia Kosobucka oraz Mateusz Kuliński i Filip Wieczyński nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i solidarnie wywalczyli I miejsca. Natomiast Kacper Gwizda i Ignacy Kruszyński w kategorii gimnazjów zajęli II miejsce. Serdecznie Gratulujemy!
Wycieczka do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa
18 stycznia 2018 roku klasy I-III udały się do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Celem naszej wizyty w muzeum było zwiedzanie jego trzech działów: papierniczego, drukarskiego oraz piśmienniczego, a także udział w edukacyjnych warsztatach prezentujących dawne technologie papiernicze. Podczas tych warsztatów dowiedzieliśmy się, jak dawniej robiono papier, jak wyglądała pierwsza drukarka, czym nasze babcie pisały w szkole i wiele innych ciekawych rzeczy. Uczniowie próbowali swoich sił w kaligrafii za pomocą gęsiego pióra, w drukowaniu na starej żeliwnej prasie. Ponadto musieli sami stworzyć papier, czerpiąc go z kadzi papierniczej za pomocą sita. Ta wycieczka zostanie nam na długo w pamięci.
Archiwum Aktualności