• Międzynarodowy Projekt Edukacyjny Czytam z klasą lekturki spod chmurki

•

„CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI” jest to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. W roku szkolnym 2020/2021 projekt realizowany będzie przez uczniów klasy II.

Projekt opiera się na zmianie sposobu omawiania czytanych lektur szkolnych, na zaangażowaniu uczniów w aktywne działania oraz na upowszechnianiu czytelnictwa wśród dzieci poprzez atrakcyjne formy pracy z tekstem. Ponadto formuła projektu polega na wzmacnianiu więzi ze środowiskiem przyrodniczym, rozwijaniu poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. Poprzez czytanie lektur, uczniowie zostaną wprowadzeni w problematykę dotyczącą zmian klimatycznych, postaw ekologicznych oraz szeroko pojętej ochrony środowiska.

Główne cele projektu to:

- rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

- rozwijanie aktywności czytelniczej,

- doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

- zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

- integracja zespołu klasowego,

- współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,

- wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.

Projekt składać się będzie z trzech MODUŁÓW:

I MODUŁ - jesienny

MAŁA CHMURKA W KRAINIE DRZEW