• Program "Indywidualizacji procesu nauczania i wychowania dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej"

•

Zgodnie z założeniami projektu w zajęciach uczestniczyli uczniowie i uczennice klas I-III, u których zdiagnozowano indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, mogące stanowić istotną barierę w dalszym rozwoju oraz uzdolnieni uczniowie i uczennice wymagający indywidualnego podejścia.          W projekcie uczestniczyło 90chłopców i dziewczynek. Rodzaje zajęć uzależnione były od wyników diagnoz uczniów przeprowadzonych przez szkołę.

I tak w roku szkolnym 2010/2011 i 2011/2012 odbywały się zajęcia logopedyczne dla dzieci  z zaburzeniami mowy, gimnastyka korekcyjna i zajęcia z zakresu rozwijania zainteresowań uczniów uzdolnionych, ze szczególnym uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych W roku szkolnym 2012/2013 w miejsce zajęć przyrodniczych wprowadzono zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych. Zajęcia prowadzili nauczyciele posiadający odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie zawodowe.

Szkoła uczestnicząc w projekcie została doposażona w nowoczesne pomoce dydaktyczne, specjalistyczne programy komputerowe do pracy indywidualnej z uczniami, meble i sprzęt sportowy.
               Interesujące programy zajęć oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne wpływały pozytywnie na motywację uczniów do pracy i utrzymanie wysokiej frekwencji. Przeprowadzona przez nauczycieli ewaluacja projektu wykazała, że osiągnięto założone cele. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły we wszystkich rodzajach zajęć. Dzięki nim zaspokajały swoją ciekawość poznawczą, mobilizowały się do nauki i odkrywały tajniki wiedzy.